Mälumäng "Astrid Astridile" on mõeldud Pärnumaa 2.-4. klasside õpilastele. See mäng on pühendatud kahele kuulsale naisele, kelle sünnist möödub tänavu novembris 100 aastat.

Rootsi lastekirjanik Astrid Anna Emilia Lindgren (14. nov. 1907 - 28. jaan. 2002)

""Midagi seesugust pole ma kunagi varem näinud," ütles Agda. "Mis peenike seltskond see siis meie kandis ringi liigub?"
"Minu nimi on härra Karlsson," teatas Britta. "Ja need siin on minu prouad."
"Küll härra Karlssonil on alles kenad prouad," ütles Agda. "Ja veel tervelt kaks tükki. Kas ma tohin härrastele natuke mahla pakkuda?"
Seda ta loomulikult tohtis. Me jõime mahla ja tegime mängult, nagu oleksime suured inimesed, ning see õnnestus meil tavalisest hoopis paremini nüüd, kus meil olid täiskasvanute riided. seljas."

(Astrid Lindgren "Bullerby lapsed")

Eesti näitlejanna Salme-Helene Reek (10. nov. 1907 - 09. juuni 1996)

"Kui näitleja suudab mängida nii, et publik jääb pärast etenduse lõppu vaikseks kauaks ajaks, siis tähendab, et tema esinemine on mõju avaldanud. Sest aplaus, see on hoopis midagi muud, hoopis hiljem, mis tuleb. Elamus, mis teeb meid tummaks, see on Suur Vaikus..."

(Salme Reek i1973)

Kahes eelvoorus osales 11 võistkonda. Kummaski eelvoorus esitati 12 küsimust: 6-7 küsimust Lindgreni raamatutest, 2 küsimust Astrid Lindgreni elust, 2 küsimust Endla lasteetendustest, 1-2 küsimust Salme Reegi elust. Neli tublimat võistkonda pääsesid poolfinaalidesse.

Poolfinaalides mängiti võistkond võistkonna vastu - vastati küsimustele Astrid Lindgreni ja Salme Reegi kohta, lahendati Lindgreni-ristsõna, otsiti raamatukogu avariiulitelt vajalikke raamatuid ja etendati kodus ettevalmistatud lühike näitemäng (3-4 minutit).

Vanalinna põhikool võitis Ülejõe gümnaasiumi 3a klassi tulemusega 30 : 24,5  (koduülesanne: "Bullerby lapsed")
Ühisgümnaasiumi 4a klass võitis Väikese Vabakooli tulemusega 29 : 25,5 (koduülesanne: "Pipi Pikksukk")

Finaalis vastati küsimustele Astrid Lindgreni loomingust, koduülesandena valmistati õudne muumia ja esitleti seda, ekspromptülesandena tuli laulda tagurpidi sõnadega Pipi laulu, lahendati Lindgreni-ristsõna. Finaalmängus võitis Ühisgümnaasiumi 4a klass (Siim Erik Akermann, Karmel Helena Kokk, Gloria kõgel, Egert Linkmann, Hanna-Stina Lautri, Amanda Poopuu ja Sandra Roþkova) Vanalinna põhikooli võistkonda (Elo Könninge, Hanna Mai Raadik, Joanna Kärt Pärtel, Helo Liis Soodal, Nora Küüts, Merili Tammiste ja Karl Birnbaum) tulemusega 35:32.

Nelja parema võistkonna mängijad said igaüks auhinnaks Lindgreni raamatu. Võitjad käisid Tallinnas vaatamas Nukuteatri etendust "Bullerby jõulud".

Finaalmängu juhtisid Karlsson (Jaak Känd) ja Pipi (Hannele Känd), külas oli Pöial-Liisi (Endla näitleja Kaili Viidas), ühiselt söödi lõpuks Pipi sünnipäeva kringlit.

LINGIKOGU 

Astrid Lindgren (vikipeedia)

Astrid Lindgren (referaat)

Lindgren ja Beekman

Lindgren ja 3 Eesti Pipit

Astrid Lindgreni mälestusauhind

Astrid Lindgreni maailm

Astrid Lindgren's World

Iloni imedemaa

Salme Reek

Reet Made intervjuu Salme Reegiga (Wordi failina)

Urmas Oti intervjuu Salme Reegiga (Wordi failina)

Hüvastijätuks Salme Reegiga

Reegi 90. sünniaastapäeval

Filmid Salme Reegiga

Endla teater