Pärnumaa 10.-12. klasside õpilaste Gulliveri teatrimäng toimus 2008.a. veebruaris-märtsis. See mäng oli pühendatud kolmele kuulsale Eesti teatrimehele.

Ants Eskola (17.02.1908-14.12.1989) 100

"Tagasihoidlik ja furoori vältiv oli ka üks Eesti kõigi aegade parimaid näitlejaid Ants Eskola, keda temaga korduvalt töötanud lavastaja Adolf Shapiro on geniaalseks nimetanud.
Eskola tee viis Estonia operettidest Shakespeare’i, Tshehhovi Ibseni rollideni. Nõukogude võimu poolt väljasaadetust sai hiljem NSV Liidu rahvakunstnik – üks väheseid Eestis. 58aastaselt mängitud Hamlet ei pannud mõtlema tema vanusele.
Kuulsaks sai Eskola võrratu Maurus “Inimeses ja jumalas”. Kindlasti ei olnud Eskola halvem näitleja kui Paul Pinna, kuid tema isiklik tagasihoidlikkus ja ainult teatrile pühendumine pole lasknud legendil paisuda avalikkust armastava ja boheemliku Pinna müüdi mõõtmeteni." (Tsiteeritud
M.Balbati artiklist "Lavalegendide sära ei tuhmu aastatega", Maaleht, 29.03.2001)

Hugo Laur (20.03.1893-30.12.1977) 115

"Võib olla Lauri suurimaks õnneks on olnud laval, et  tegutsemisoskuse on asendanud sünnitamisoskus. Seepärast puudub ta loomingus rutiin, tardunud võte, vaid selle asendab kohapeal sündiv mõte, mille levikujõuks on isiklik sarm. Ta looming on ikka olnud õnneks laurlik, aga ta on nii vähe korranud iseennast, vaid on oma instrumendil pannud helisema erinevad inimkujud. See on piirimaa, mis määrab näitlejate erinevad nivood (ükskõik mis kategooriasse nad kuuluvad), see ongi, miks mõnest näitlejast tüdinetakse, ta kulub, ja miks mõnda tahame ikka ja jälle näha. Ta on üks ja ometi alati uus nagu päikesetõus. Olla oma piirides piiritu, see on näitleja õnn." (Voldemar Panso "Portreed minus ja minu ümber"; Tammeraamat, 2007; lk. 266)

August Wiera (28.03.1853-26.03.1919) 155

19. veebruari eelvoorus Endla ärklisaalis selgitasid  4 võistkonda poolfinaalpaarid (vt.tulemustabel).
1. poolfinaalis 4. märtsil kohtusid Ühisgümnaasium ja Raeküla gümnaasium (koduülesandeks oli 4-5-minutiline Kreutzwaldi muinasjutu "Kullaketrajad" instseneering). Mängu võitis Ühisgümnaasiumi võistkond tulemusega 37:29 (vt.tulemustabel).

2. poolfinaalis 11. märtsil kohtusid Koidula gümnaasium ja Ülejõe gümnaasium (koduülesandeks oli 4-5-minutiline Kreutzwaldi muinasjutu "Udumäe kuningas" instseneering). Mängu võitis Koidula gümnaasiumi võistkond tulemusega  29:26 (vt.tulemustabel).

Finaalmängus 25. märtsil (koduülesandeks oli 4-5-minutiline instseneering mõnest Jaan Tätte näidendist) võitis Ühisgümnaasiumi võistkond (Kristiina Kõrvas, Helin Laane, Barbara Lehtna, Helen Post, Keiu Telve)  Koidula gümnaasiumi võistkonda (Annika Andresen, Mariliis Kaul, Lisanne Lerg, Priit Lätt, Kärt Maalinn, Kristi Medel) tulemusega 36:32.

Teatrimängu võitjad sõidavad sügisel Eesti teatri festivalile Tartusse. Eelvooru ja poolfinaalide võitjaid ning finaalis 2. jäänud võistkonda premeeriti Endla teatri priipääsmetega.

Finaalmängu juhtis Gulliver (Jaak Känd), külas olid Endla noored näitlejad Priit Loog ja Veljo Reinik.

LINGIKOGU 

Märtsi teatritähtpäevad
Veebruari teatritähtpäevad

Ants Eskola
Hugo Laur
August Wiera

Endla teater
Eesti teatriliit
Teatriliidu teabekeskus
Lavakunstikool
Nukuteater
Draamateater
Estonia
Tallinna Linnateater
Rakvere teater
Ugala
Vanemuine
Vene Draamateater
No99
Theatrum
Vana Baskini teater
Varius
VAT teater
Kuressaare Linnateater
Salong-teater
Von Krahl
Võru Teatriateljee
Fine5 tantsuteater